• Dobrodošli na ribiški forum Blinker Šport

Najprej ti želim en lep pozdrav in se ti želim zahvaliti za obisk ribiškega foruma blinkersport.si. Ker si že pristal oz. pristala na tej strani predvidevam, da si z ribičijo okužen oz. okužena tudi ti, zato ti svetujem, da si vzameš 2 minutki časa in se registriraš na forumu tudi ti. Ne bo ti žal!

Registracija

FG vozel

Baer

Nov član BS
Prispevki
24
Všečki
16
Točk
3
Kraj
Jesenice
Dolgo časa sem marsikje bral, kako je FG vozel najboljši, pa mi ga ni in ni uspelo zavezati. Dokler nisem naletel na tale video. Ko sem ga še sam poskusil zavezati na ta način, mi je uspelo že v prvem poskusu. In sedaj ga imam tudi za vodo zvezanega v parih minutah. Je res, boljšega vozla za zvezati laks/fluorocarbon s pletenico enostavno ni. Ta vozel je tako močan, da ga še nikoli nisem strgal; še ko kadar sem zapel in vlekel za vrvico, je vedno popustilo kje drugje. Prej se strga zajla kot FG. Poleg tega je tudi zelo tanek, pa še ostanek predvrvice je obrnjen nazaj in ne naprej, tako da brez težav drsi skozi rinke. Odkar poznam ta način vezave uporabljam za navezavo predvrvice na pletenico samo še FG.

Pa še en video vezave na enak način v nemščini

Riba

Nov član BS
Prispevki
29
Všečki
20
Točk
3
Kraj
Maribor
Prej sem si šla v garažo po kištico z ribiško opremo in kaj na rečem, vaja dela mojstra. Uspelo mi je, jupiii 🤗

Baer

Nov član BS
Prispevki
24
Všečki
16
Točk
3
Kraj
Jesenice
Ta način je super in ko ga obvladaš, ga imaš res hitro zvezanega. V tem videu to ni izrecno rečeno, ampak nekaj zadev moraš paziti. Preden končaš ga moraš res dobro zategniti, tako da močno povlečeš za oba konca (pletenico in fluorocarbon/laks), da se pletenica dobro zaje v laks. Šele potem odrežeš preostanek laksa in bolje, da pustiš kakšen mm več kot pa da ga odrežeš tik ob vozlu. Ker če slučajno premalo zategneš in ti laks "uide" v vozel, se ti le-ta podre in potem adijo vaba ali pa adijo riba.

Baer

Nov član BS
Prispevki
24
Všečki
16
Točk
3
Kraj
Jesenice
Princip je isti kot v prvih dveh videih, določene stvari so malo bolj nazorno prikazane in zaključek je malo drugačen .

Mi je pa fascinantno s kakšnimi špagami operirajo Avstralci in Amerikanci v teh videih. Moj najdebelejši laks ima skromnih 0,35 :)

bsport

Administrator
Osebje foruma
Prispevki
71
Všečki
41
Točk
18
Kraj
Gaj, Pragersko
Princip je isti kot v prvih dveh videih, določene stvari so malo bolj nazorno prikazane in zaključek je malo drugačen .

Mi je pa fascinantno s kakšnimi špagami operirajo Avstralci in Amerikanci v teh videih. Moj najdebelejši laks ima skromnih 0,35 :)
Sam sem bil že 3 leto zapored na big game ribolovu na Jadranu in moram reči, da so to neke osnove, potem pa gre še samo navzgor ;)