Jigging iz obale (Shore Jigging)

Riba

Član BS
Prispevki
38
Všečki
28
Točk
18
Kraj
Maribor
Zanimiv ribolov na morju zna biti tudi jigging iz obale (shore jigging), kjer se uporabljajo, kolikor sem zasledila, jig vabe do 80g, sam ribolov pa bi naj izgledal nekako takole:

Ve kdo kaj več o tem načinu ribolova?

Nazadnje uredil moderator:

bsport

Administrator
Osebje foruma
Prispevki
80
Všečki
51
Točk
18
Kraj
Gaj, Pragersko
Sam enostavno obožujem jutranji light jigging iz obale, kjer se nalovim šnjurjev, lokard in črnorepk (ušat). Lovim pa na jige, ki niso težji od 20g, saj na terenu kjer jaz lovim, ni v izobilju rib kot so zobatec, palamida, gof itd., ni niti takšnih globin. Se pa da na light jigging naloviti lepo število rib. Sem pa imel že tudi prijeme, pri katerih sem ostal brez besed. Nekaj je bilo realiziranih, nekaj pa jih je bilo nemogoče ustaviti.

Cannibal

Član BS
Prispevki
32
Všečki
20
Točk
8
Kraj
Maribor
Se za 1 maj odpravljaš na morje? Sam bi ti svetoval, da si v naprej najdeš pozicije, kjer imaš namen lovit. Najti moraš lokacije, kjer globina vode v prvih metrih pade na 20m+. Če takšnih terenov na področju, kamor se odpravljaš na morje ni, potem bi ti priporočal, kot je že rekel @bsport, light jigging, vabe od 10-20g. Tukaj lahko uporabljaš za ribolov standardno ribiško opremo za vijačenje, v kolikor pa želiš loviti z vabami 40-80g, pa si bo potrebno nabavit močno, a lahko opremo (spin jig), da ne boš omagala v prvih minutah ribolova, to potem nima smisla.

Riba

Član BS
Prispevki
38
Všečki
28
Točk
18
Kraj
Maribor
Če prav razumem, torej če uporabim spin palico Westin W4 power lure 270 cm 20-60g je to ok?

bsport

Administrator
Osebje foruma
Prispevki
80
Všečki
51
Točk
18
Kraj
Gaj, Pragersko
Če imaš palico doma in še nisi nikoli probala SJ, potem je več kot odlična ;).