• Dobrodošli na ribiški forum Blinker Šport

Najprej ti želim en lep pozdrav in se ti želim zahvaliti za obisk ribiškega foruma blinkersport.si. Ker si že pristal oz. pristala na tej strani predvidevam, da si z ribičijo okužen oz. okužena tudi ti, zato ti svetujem, da si vzameš 2 minutki časa in se registriraš na forumu tudi ti. Ne bo ti žal!

Registracija

Spin palica za težje vabe

Baer

Nov član BS
Prispevki
28
Všečki
17
Točk
3
Kraj
Jesenice
Pozdravljeni,

kupujem palico z izmetno težo okrog 100 g za vijačanje ščuke (voda: jezero, počasi tekoče vode; vabe: silikoni do 20 cm z glavami okrog 20 g). Mislil sem kupiti Savage gear MPP 90 g, pa so bile že vse razprodane. Lahko bi naročil MPP2 100 g po spletu, je dokaj ugodna, samo nerad kupujem palico ne da bi jo prej vzel v roko, čeprav sem predhodnika lansko leto že gledal v trgovini.

Sedaj malo gledam po slovenskih trgovinah, kaj imajo, pa je izbira dokaj slaba, vsaj za moj budget (do 80 evrov). V določenih trgovinah sem videl posamezne modele in me zanima, če kdo od vas kakšnega od teh pozna. Sicer niti slučajno ne bom naročal po spletu, ampak tu in tam me pot zanese na kakšen drugi konec Slovenije, pa bi zavil v kakšno od teh trgovin.

Tubertini Intense 2,7m 50-100g

Spro CRX lure & spin 2,7m 40-100g

Rapture intruder 2,7m 50-100g

Spro Escape spin 2,7m 30-90g

Če ima kdo še kakšno drugo idejo, sem pa seveda vesel vsakega predloga.

Hvala za vse info že vnaprej.

Nazadnje urejeno:

bsport

Administrator
Osebje foruma
Prispevki
73
Všečki
44
Točk
18
Kraj
Gaj, Pragersko
Sam uporabljam za lov ščuke Abu Garcia Vengeance MODEL # VENGC76-7 in sem z njo zelo zadovoljen. Naročil sem jo sicer preko spleta in je prišla zapakirana v kartonasti tubi, tako da sem bil z dostavo zelo zadovoljen. Palic, ki si jih navedel zgoraj še nisem sprobal, bi pa se verjetno odločil za Tubertini Intense 2.7M 50-100G.

Baer

Nov član BS
Prispevki
28
Všečki
17
Točk
3
Kraj
Jesenice
Kar zadeva ščuko in težke vabe sem bolj začetnik in ne bi eksperimentiral še s tem, da se učim metanja z multi rolo :). Sicer sem malo pobrskal, pa obsataja tudi spin varianta, samo jo je zelo težko dobiti.

Od teh se tudi jaz nagibam k Tubertini Intense, čeprav mi je Rapture Intruder tudi zanimiva. Bom videl, marca imam eno pot v tisti konec Slovenije, tako da lahko skočim k Sarman v Velenju ter Nold in Mišel-Zadravec v Celju

Cannibal

Nov član BS
Prispevki
28
Všečki
16
Točk
3
Kraj
Maribor
Tudi sam jih ne poznam in težko rečem za katero bi se odločil. Treba it v trgovino in sprobat, kako sede v roko. Marsikdo bi se smejal, a sam uporabljam za vijačenje palico, ki sem jo kupil pred 20 leti v trgovini Blinker Šport, pri Stanetu in je ne zamenjam za nobeno drugo. Uporabljam pa Cormoran black star special (ZANDER) 20-40g, ki je namenjena lovu smuča, a jo jaz uporabljam večinoma za lov ščuke z jig glavami do 20g in zadeva sede v roko kot mora. Z njo sem ujel toliko rib, da bi si zaslužila mesto na steni, pa še je ne dam :)

Cannibal

Nov član BS
Prispevki
28
Všečki
16
Točk
3
Kraj
Maribor
Mislim, da so pred 20 leti te vrednosti pisali na palice kakor se jim je zazdelo. Jaz sem si jo prvotno kupil za lov smuča, a mi je bolj sedla za lov ščuke in sem se je navadil.

CarpLover

Član BS
Prispevki
22
Všečki
29
Točk
13
Kraj
Ptuj
Cormoran black star special, če jo prodate, takoj kupim.