Vijačenje na postrv v okolici Ljubljane

Baer

Nov član BS
Prispevki
29
Všečki
19
Točk
3
Kraj
Jesenice
Postrvja sezona se je začela in razmišljam, da bi poskusil kakšen nov revir. Iščem revirje, kjer je dovoljeno vijačenje na postrv. Malo sem iskal in pritegnila sta me Nevljica in spodnji tok Kamniške Bistrice (oba RD Bistrica Domžale) Ali mi kdo ve kaj povedati o teh dveh revirjih? A sta vredna svojega denarja (25 evrov)? Če mi kdo zna priporočiti kakšno drugo vodo v okolici Ljubljane, bom pa tudi hvaležen.

Baer

Nov član BS
Prispevki
29
Všečki
19
Točk
3
Kraj
Jesenice
Pozdravljeni,

vprašanje je še vedno aktualno, tako da se priporočam za odgovore.

Trenutno sem zelo na tanko s časom in sem si v aprilu lahko vzel vsega en dan dopusta za ribolov. In to je bilo včeraj. Ker so vse reke in potoki deroči, voda pa kalna, sem šel na jezero Črnava v Preddvoru. Do sedaj sem bil tukaj vedno uspešen, včeraj pa v več kot 4 urah metanja nisem imel niti enega prijema: vobler, žlica, meps, silikon ... Nič, samo za enim voblerjem sta dve priplavali, pa ga nista zagrabili. Prav slabe volje sem šel domov.

P.S. Pa še tukaj sem lahko opzoval enega kromorana na lovu, ampak z ribo v gobcu ga nisem videl iz vode priti. Saj ne vem, ali kormorani ribo pojejo pod vodo ali šele ko pridejo spet na površje.

CarpLover

Član BS
Prispevki
29
Všečki
31
Točk
13
Kraj
Ptuj
Na Nevljico veliko zahaja moj prijatelj Andraž, lovi pa izključno na ultra lahke jige in se kar nalovi.

Baer

Nov član BS
Prispevki
29
Všečki
19
Točk
3
Kraj
Jesenice
Hvala za odgovor! Sem že mislil, da je ta forum že umrl prezgodnje smrti :)
Upam, da se bom lahko kmalu tja odpravil. Ribe tam torej tamale silikončke že dobro poznajo. Se pravi, da moram poskusiti s čim drugim ;)

Cannibal

Član BS
Prispevki
32
Všečki
20
Točk
8
Kraj
Maribor
Če se vzame dopust, potem je potrebno napolniti rezervoar goriva in se odpraviti na Sočo in loviti Salmo marmoratus 💪. Mene je preprosto zasvojila. Njena borbenost je na čisto drugi ravni.

Baer

Nov član BS
Prispevki
29
Všečki
19
Točk
3
Kraj
Jesenice
Če se vzame dopust, potem je potrebno napolniti rezervoar goriva in se odpraviti na Sočo in loviti Salmo marmoratus 💪. Mene je preprosto zasvojila. Njena borbenost je na čisto drugi ravni.
To pa verjamem. Ampak pri službi in otrocih mi je Soča žal malo predaleč in rabim vodo, kamor lahko skočim dopoldne, ko vzamem dopust

Riba

Član BS
Prispevki
38
Všečki
28
Točk
18
Kraj
Maribor
P.S. Pa še tukaj sem lahko opzoval enega kromorana na lovu, ampak z ribo v gobcu ga nisem videl iz vode priti. Saj ne vem, ali kormorani ribo pojejo pod vodo ali šele ko pridejo spet na površje.
Kormoran lahko papca tudi pod vodo, seveda če je manjša riba, rakec ali kakšna druga vodna živalca.

Se mi pa zdi, da je pri nas vedno manj postrvi. Pa ne toliko zaradi kormoranov, kot zaradi "črnih" ribičev.

Spomnim se, da so pred leti turisti v Radovljici na mrežo vlekli postrvi iz Save in si jih veselo pekli na žaru. Zaradi požrešnosti je postrvi ostalo več v košu za smeti , kot v želodcih. Tistega masakra ne bom nikoli pozabila 🥺